Mistrzostwa Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do w Częstochowie


3 złotymi, 3 srebrnymi i 1 brązowym medalem zakończyliśmy Mistrzostwa Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do w Częstochowie.
W zawodach, które rozegrano 21-22 maja wystartowaliśmy ośmioosobowym składem: Dzieci – Laura Bogusz i Emilia Marcińczyk ; Młodzicy – Ilona Tarasova, Jakub Jasinowski, Karol Kudela, Kadeci – Marcel Zieliński, Dawid Szczęsny, Hubert Jasinowski. Kierownikiem ekipy tradycyjnie był trener Waldemar Zdebski, a w sekundowaniu pomagał trener Krzysztof Zieliński.
Niewątpliwie najbardziej udany start zaliczył Hubert Jasinowski, który nie dał szans swoim rywalom w walkach semi contact oraz w konkurencji technik specjalnych zdobywając dwa złota. Trzeci medal tym razem brązowy Hubert dołożył w walkach light contact. Złoty medal dla Klubu zdobył też Marcel Zieliński (syna naszego drugiego trenera) w konkurencji układów formalnych. Prawdziwą „grupą śmierci” były konkurencje walk semi i light contact w kategorii Marcela, w której to Marcel po ciężkich bojach wygrał pojedyncze walki i równie po ciężkich bojach nieznacznie ustępował swoim przeciwnikom. W kategorii juniorów srebrny medal w light contact zdobył Dawid Szczęsny, natomiast dwa pozostałe srebra zdobyły w kat. wiekowej dzieci nasze najmłodsze zawodniczki – Laura Bogusz w konkurencji walk soft stick i Emlia Marcińczyk w semi contact. Pomimo bardzo dobrej postawy i po kilku wygranych bez medalowych sukcesów jednak wrócili nasi młodzicy. Ich start natomiast bardzo dobrze rokuje na przyszłość zarówno w walkach jak i w konkurencji układów formalnych.

GALERIA ZDJĘĆ