Udany Start w Polish Open Cup. Opole 2017r.

W zawodach wystartowało 510 zawodników z 27 drużyn w tym dwie drużyny zagraniczne z Mołdawii i Czech. Drużyna z Mołdawii w trakcie oficjalnego otwarcia zawodów zrobiła na mistrzowskim poziomie pokaz z rozbić, układów formalnych i samoobrony Taekwondo.

Z naszego Klubu w zawodach wzięli udział: Dzieci – Jakub Jasinowski, Jakub i Aleksander Fryc, Maciej Dobrowolski, Karol Kudela; Młodzicy – Hubert Jasinowski, Dawid Szczęsny, Weronika Borkowska, Kacper Szewczyk; Kadeci – Karolina Malinowska, Szymon Czubacki, Miłosz Parużyński, Adam Kazimierski; Junior – Tomasz Paździora; Sędzia – Jerzy Brzostowski; Trener – Waldemar Zdebski

Chociaż forma naszych zawodników nie była jeszcze w pełni gotowa, był to pierwszy ich start  po wakacyjnej przerwie, to pokazali się z bardzo dobrej strony. I pomimo, że medalowo mogło być trochę lepiej, czasami po prostu brakowało kropki nad „i” w niektórych walkach, a czasami sędziowie nie zauważyli trafienia, to ogólnie było bardzo dobrze. Poza jednym przypadkiem sędziowania, był to light contact Tomka Paździory, gdzie sędziowie oglądali jakby całkiem inną walkę o sędziowaniu też złego słowa powiedzieć nie można.

Medale zdobyli: Adam Kazimierski (złoto w technikach specjalnych kadetów), Kacper Szewczyk (srebro w walach semicontact i układach formalnych, brąz w szybkościówkach młodzików), Jakub Jasinowski (srebro układy formalne dzieci), Jakub Fryc (srebro układy formalne dzieci), Maciej Dobrowolski (srebro w walkach softstick i brąz w układach formalnych dzieci), Karol Kudela (brąz w walkach softstick dzieci), Dawid Szczęsny (brąz w technikach szybkościowych młodzików).

Więcej zdjęć w galerii

Klip z wyjazdu do Opola zrobiony przez Rafała Dobrowolskiego