Udany start w Mistrzostwach Europy. Częstochowa 2017.

W dniach 23-25 czerwca w Częstochowie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Europy w Taekwondo.  W Mistrzostwach wystartowało blisko pół tysiąca zawodników reprezentujących 13 państw.  Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Świdnica na starcie nie zabrakło świdniczan.

W skład kadry UKS Taekwondo Gryf  weszli : dzieci – Maciej Dobrowolski; młodzicy – Hubert Jasinowski, Kacper Szewczyk, Weronika Borkowska, Dawid Szczęsny; kadeci – Karolina Malinowska; juniorzy – Tomasz Paździora.

Niewątpliwie największym sukcesem było zdobycie złotego medalu w walkach semicontact przez Kacpra Szewczyka, który w drodze na podium musiał pokonać czterech zawodników. Pomimo, że wszystkie walki Kacpra były bardzo emocjonujące, to w finale przeżyliśmy prawdziwy horror, gdy pod koniec praktycznie wygranej walki zawodnik z Mołdawii kopnięciem za 3 punkty doprowadził do remisu. Kacper zachował jednak zimną krew i szybko doprowadził do jednopunktowej przewagi tuż przed końcem czasu zostając tym samym Mistrzem Europy. W konkurencji walk semicontact medale zdobyli również Hubert Jasinowski i Tomasz Paździora. Obydwaj stanęli na 3 miejscu podium. W walkach semi contact jedną wygraną może pochwalić się Karolina Malinowska, jednak było to za mało aby wdrapać się na podium.  Nie udało się też Karolinie, ani Tomkowi wygrać w walkach light contact, chociaż Tomek stoczył bardzo ładny i wyrównany pojedynek z Rosjaninem, który finalnie zdobył złoto w tej konkurencji. Żaden inny z późniejszych przeciwników Rosjanina nie sprawił mu tyle problemów co zawodnik UKSu Taekwondo Gryf.

W pozostałych konkurencjach medale zdobywali Tomasz Paździora – 3 miejsce układy formalne, Weronika Borkowska – 2 miejsce układy formalne, Dawid Szczęsny – 3 miejsce techniki specjalne, Maciej Dobrowolski – 2 miejsce układy formalne, 3 miejsce techniki specjalne i Karolina Malinowska – 2 miejsce układy formalne.

Jednym z sędziów zawodów był Jerzy Brzostowski, a kierownikiem ekipy trener Waldemar Zdebski.

Galeria foto

Mała zajawka z treningów kadry przed ME