Jerzyk Mistrzem Świata !

W dniach 12-14.07.2013r. w angielskim Coventry odbyły się X Mistrzostwa Świata Taekwon-do International, w których barw Polski bronił zawodnik świdnickiego Gryfa Jerzy Brzostowski. Zawody były bardzo mocno obsadzone o czym świadczy ilość zawodników startujących, ok. 3000 z ponad 40 krajów. Jerzy startował w trzech konkurencjach, układy formalne juniorów czerwone pasy, gdzie zajął najgorsze dla sportowca 4-te miejsce. W drugiej konkurencji walk semi contact juniorów (red belts heavy) +168 cm Jurek wygrał siedem walk zdobywając złoty medal. W trzeciej konkurencji walk drużynowych (3 osoby) Tag Time seniorów czerwone pasy, Jerzy wraz z Krystianem Chramęgą i Mateuszem Kałużyńskim wywalczył srebrny medal. Jurek swój wyjazd sfinansował z otrzymanej nagrody Prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka za osiągnięcia w 2012r. Bez wsparcia Prezydenta Miasta wyjazd na Mistrzostwa byłby niemożliwy. UKS Taekwon-do Gryf dziękuje także firmie DACCO Świdnica za udzielony rabat na odzież sportową dla Jurka.